Abeceda peněz pro 4. ročníky

• Mgr. Petra Zavadilová
  • Mgr. Simona Marienková

Pojmy jako platební karta, bankovní účet, pin, bankomat, bezpečnostní schránky, bankéř, pokladna, měna, příjmy, výdaje, výplata, kapesné a přebytkový rozpočet žákům čtvrtých ročníků nejsou již neznámé. Proč? Jelikož čtvrté třídy dne 15. 12. 2023 v rámci finanční gramotnosti navštívila lektorka z České spořitelny a provedla žáky programem Abeceda peněz.

Pomocníky jí byli Alenka a Tom, kteří ve virtuálním světě provázeli žáky Českou spořitelnou a vzdělávali je v bankovnictví. Společně pak vyplňovali pracovní listy.

Věděli jste, že britská libra je vyrobena z plastu? Také je jistě novinkou, že banka nevlastní náhradní klíče od bezpečnostních schránek.

Jsme rádi, že v projektu Abeceda peněz se žáci dozvěděli spoustu užitečných informací

Pomáháme s finanční výukou učitelům, rodičům i seniorům | Abeceda peněz (abecedapenez.cz)